Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

СПЕКТАКЛ: „Торцида“ славеа роденден и го „запалија“ Сплит (ВИДЕО)

Спектакл се случи ноќеска точно на полноќ. Навивачите на Хајдук, популарните „Торцида“ го славеа својот 70-ти роденден, и буквално го запалија градот.

Точно на полноќ од различни делови од градот се слушаа песни, се палеа факели, огномети…

Централните случувања беа на шеталиштето и околу стадионот „Пољуд“.

Овие снимки сигурно ќе ги имаат сите светски медиуми.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...