6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СПЕКТАКЛ: „Торцида“ славеа роденден и го „запалија“ Сплит (ВИДЕО)

Спектакл се случи ноќеска точно на полноќ. Навивачите на Хајдук, популарните „Торцида“ го славеа својот 70-ти роденден, и буквално го запалија градот.

Точно на полноќ од различни делови од градот се слушаа песни, се палеа факели, огномети…

Централните случувања беа на шеталиштето и околу стадионот „Пољуд“.

Овие снимки сигурно ќе ги имаат сите светски медиуми.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести