Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Солскјер: А зошто да не стигнеме до финалето на ЛШ?

Тимот на Манчестер Јунајтед одлично ја започна овогодинешната Лига на шампиони, со гостински триумф против тимот на ПСЖ. Менаџерот Оле Гунар Солскјер даде искчучително смела изјава на оваа тема велејќи дека нема причина Јунајтед годинава да стигне до самиот крај на ова натпреварување.

„Секако дека е вистинско уживање да се игра групната фаза од Лигата на шампионите. Нормално, ние сакаме да извлечеме максимум од сето тоа. Имаме екстра талентиран и квалитетен тим и знаеме дека можеме да го добиеме секој натпревар. Кога играш против најдобрите во Европа и победуваш како на пример против ПСЖ, зошто тогаш да не целиш кон самото финале и трофејот“, изјави Солскјер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...