Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Никогаш ја нема во јавноста – ОВА Е ТАИНСТВЕНАТА СЕСТРА НА МЕЛАНИЈА ТРАМП

Не сакајќи да се оддели од Инес, Меланија го одложи преселувањето во Белата куќа. Првата дама, Меланија Трамп, има постара сестра Инес Кнаус, која живее во Њујорк. И покрај тоа што беше дел од едно од највлијателните семејства во Америка, Инес успеа да остане анонимна. Иако се неверојатно блиски, Меланија и Инес скоро никогаш не се појавуваат заедно во јавност. Сепак, добро информирани извори тврдат дека Инес е најдобрата пријателка на првата дама, како и личност од голема доверба.

Детство
Иако живееја во мал град, на Меланија и Инес никогаш не им недостасуваше ништо и живееја многу добро. Нивниот татко Виктор беше продавач во автомобилска компанија, а Амалија шиваше во фабрика за детска облека. Во слободното време, Амалија шиеше облека за своите ќерки, а кога Меланија научи да скицира, ќе ја дизајнираше облеката што мајка и сестра и ја сошија за себе.

„Меланија никогаш не носеше ништо од продавницата“, рече една од нејзините поранешни пријатели. Кога започнале средно училиште, Меланија и Инес се преселиле во Љубjана, во стан што го купил нивниот татко. Живеејќи во главниот град на Словенија, сестрите сонуваат да станат модни дизајнери. Сепак, според играта на судбината, фотографот Стен Јерко ја моли Меланија да му позира и наскоро таа станува модел.

Додека другите девојки од светот на моделите ги минуваат своите ноќи во клубови, Меланија по снимањето секогаш се враќала во станот во кој ја чекала нејзината сестра. Од почетокот на деведесеттите, минатиот век, Меланија одлучува да се пресели во Милано, а Инес ја следи. Додека Меланија сонуваше за кариера како модел, Инес сонуваше да стане моден дизајнер. “Никако не можеше да се пробие во светот на модата. Инес никогаш не беше како другите девојки кои се преправаа дека се кралици. Беше многу приземна и љубезна”, рекол извор близок до нив. Кога Меланија се преселила на работа во Њујорк, ја следела и Инес.

Иако никогаш не била видена во јавноста покрај Меланија и Доналд Трамп, Инес е среќна да сподели фотографии од нејзиното детство, но и актуелни фотографии од првата дама. Нејзините профили на Фејсбук и Инстаграм се отворени и сите имаат увид во нејзините објави. Денес Инес живее во еднособен стан на Парк Авенија, вреден 2 милиони долари, кој е во сопственост на организацијата на Трамп. Таа се занимава со уметност. „Инес е многу посветена сестра“, изјави за сестрите Луиса Бечирија, моден дизајнер од Милано. Додавајќи како Инес секогаш беше со Меланија, дури и кога се роди Барон.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...