Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Екс спортскиот директор на Барса: Го сакав Халанд, ама клубот не ме послуша

Ариедо Браида, човекот кој беше разрешен од функцијата спортски директор на Барселона во 2019 година, тврди дека го имал на „око“ Ерлинг Халанд, но дека раководството не се сложувало со него за носење на норвежанецот на „Камп Ноу“.

Тоа се случувало кога играчот настапувал во младинските категории и во норвешкото првенство.

„Го гледав Халанд уште кога настапуваше за Розенборг. Го имав запишано во тефтерот, но од Барселона сметаа дека не е доволно добар да го донесеме“, рече Браида.

Но, интересно е тоа што Халанд нема играно во Розенборг. Тој во Бруне и преку Молде, замина во Салцбург, а потоа во Дортмунд.

Браида дополни дека трансфер политиката на Барса во последните неколку години е катастрофална, и дека се испуштени многу таленти, а донесени некои играчи кои не доликуваат на големината на Каталонците.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...