Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве колку пати неделно е нормално да имате с*кс

Се чувствувате лошо затоа што немате здрав сексуален живот? Можете да најдете одговор од авторката за „сексуалните митови“, Рејчел Хилс.

За да ја напише својата книга „Митот за сексот: јазот меѓу фантазијата и реалноста“, на феминистичката блогерка и требаа цели шест години, истражувајќи и интервјуирајќи повеќе од 200 мажи и жени на возраст од 16 до 32 години низ Америка, Канада, Австралија и Велика Британија, за сексуалниот живот што го имале или немале анкетираните парови.

Мит бр. 1: Треба да имате секс најмалку двапати неделно

Хилс вели дека повеќето жени со кои разговарала рекле дека ако се во врска, имаат секс најмалку двапати неделно, но едно истражување во Велика Британија покажа дека реалниот просек е нешто помалку од пет пати месечно. „Постојат и други работи што влијаат на квалитетот на врската – колку уживате во друштво, колку се смеете итн.“, вели таа. „Квалитетот на врската не може да се сумира со тоа колку често една личност пенетрира во друга.

Мит бр. 2: Мажите мислат само на секс цело време

„Мажите не се ненаситни сексуални животни“, вели Хилс. „Како и жените, тие се човечки и тродимензионален комплекс. Една неодамнешна студија покажа дека само 25 проценти од мажите би имале врска повеќе од интимниост, а студија на Универзитетот Принстон покажа дека само една петтина од мажите сметаат дека „жените се клуч за животот.

Така, митовите паѓаат. Мажите не се онакви како што изгледаат, очигледно … Девојки, не ги осудувајте повеќе!

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...