Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Шокантно: Под “Тумбе Кафе“ со децении се играло фудбал врз БОМБИ и ГРАНАТИ!!!

Шокантна вест од Битола. При реконструкцијата на трибините на стадионот под “Тумбе Кафе“, поточно во делот каде што се рефлекторите, во непосредна близина на теренот, при изведбата на градежните работи пронајдени се БОМБИ и ГРАНАТИ, којзнае од кога, дали од Првата или Втората светска војна. Веднаш дошла полциија и стручни лица и истите се отстранети.

Навистина ова е за неверување,посебно ако се знае колку натпревари се одиграни во иминатите седум – осум децении од кога се претпоставува дека тие воени средства се поставени.

Значи во Битола на стадионот под “Тумбе Кафе“ се играло фудбал врз бомби и гранати, или поточно во непосредна близина.

Шокантно.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...

Забава

Тиквата е зеленчук кој е богат со хранливи материи кои го зајакнуваат организмот и затоа треба почесто да ја има на нашата трпеза. Ја одржува...