Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

И портпаролката на СДСМ позитивна на Ковид-19

Пред ммалку на фејсбук се огласи портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, која извести дека е позитивна на Ковид-19.

“Би сакалa да ве информирам дека вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19.

Немам симптоми и се чувствувам добро, но се тестирав заради сигурност со оглед на моите професионални, но и приватни активности. Сметав дека така е правилно и одговорно.

Во текот на утрешниот ден ќе бидат тестирани и моите деца и сопруг.

Во овој период секој мора да биде одговорен, апелирам за строго почитување на мерките, не 99, туку 100 % почитување на сите мерки за заштита на здравјето.
Чувајте се!”- пишува Кузеска.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...