Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ИТНО е потребна донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал Ковид-19 !

ИТНО! ИТНО! ИТНО!

Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19!

Донацијата е потребна за пациент во ризична состојба! Ве замолуваме доколку познавате некој или имате контакт од пациент со соодветна крвна група: НУЛТА НЕГАТИВ да донира крв во Институт за трансфузиологија за ГОРАН КОСТАДИНОВСКИ!

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ГОКСИ! ИЗДРЖИ, ГОКСИ!

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...