13 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

Зоран Заев НЕГАТИВЕН на корона тестот

-Денеска го добив резултатот од тестот за КОВИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите до еден да го чуваме сопственото здравје и здравјето на сите други околу нас. Со целосно почитување на мерките и препораките секој од нас може да даде придонес за јавното здравје. Да носиме заштитни маски, да држиме физичка дистанца, да ги избегнуваме големите групни настани и на тој начин заеднички ќе ја добиеме битката со КОВИД-19, напиша Заев на Фејсбук.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести