Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Елмас насмеан на првиот тренинг на Наполи по „победата“ над коронавирусот (ФОТО)

Елиф Елмас се врати на тренинзите на Наполи. Тој денеска го имаше првиот тренинг откако го „откачи“ коронавирусот.

Тој во саботата доби втор негативен тест, што значеше дека излегува од изолација.

Покрај него, позитивен на Ковид-19 беше и Пјотр Зелински. И тој, како и Елмас, се приклучи на тренинзите.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...