11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Вардар 1961 потврди: Одложен е мечот со ПСЖ поради позитивни на Ковид-19

И официјално дуелот меѓу ПСЖ и Вардар е одложен, причината е позната, а македонскиот тим потврди, има позитивни на Ковид-19.„Натпреварот од 6. коло на А групата во Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Вардар 1961 е одложен. Средбата беше планирана за 28 октомври во ПаризПричината за откажувањето на натпреварот е што тимот на Вардар 1961 пријави дека има членови позитивни на Ковид-19 на последното тестирање.По консултациите со ЕХФ решено е натпреварот да биде одложен, и закажан дополнително во друг термин.За Вардар ова ќе биде трет одложен натпревар, по оној со Елверум и ПИК Сегед. И ПСЖ има еден одложен меч оној со ПИК Сегед“, се вели во известувањето на македонскиот тим.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести