Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

АЛБАНЦИТЕ СЕ ВРТАТ ПРОТИВ БАЈДЕН поради изјава за бомбардирањето на НАТО

Организацијата “Албанци за Трамп“ испратила отворено писмо од албанската заедница во САД, во кое повикала на изборите да се гласа за претседателот Доналд Трамп, бидејќи му забележуваат на противкандидатот Бајден што и се извинил на Србија за НАТО бомбардирањето, пренесува Репортери.

Оваа организација меѓу другото, го навела и прашањето за Косово како прочина за подршката од актуелниот шеф на Белата куќа. Во писмото се наведува дека Косово и Србија, со посретство на претседателот Трамп, неодамна постигнале договор во Вашингтон. Исто така се вели дека претседателот Трамп покренал да се реализација проектот за траен мир и взаемно признавање меѓу Косово и Србија, пишува Лирија прес.

Во писмото ривалот на Трамп и демократски претседателски кандидат Џо Бајден е обвинет дека за време на Барак Обама додека бил потпретседател ништо не направил.

“Само неколку недели пред претседателските избори, кандидатот Бајден предложил нејасен предлог за односите меѓу Косово и Србија, но осум години, колку што Бајден беше на местото потпретседател, не направил ништо друго туку го остави Косово без надзор и потполно заборавено, се наведува во ова писмо.

Во писмото Бајден е обвинет и за извинување на Србија поради НАТО бомбардирањето и обновување на односите со Србија, пренесува Косово онлајн.

извор: Ало.срб, Косово онлајн…

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...