Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ШОКАНТНО: АЦА ЛУКАС БИЛ РАНЕТ, ЕВЕ ШТО ВЕЛИ ТОЈ

Пејачот Аца Лукас пред повеќе од десет години непознато момче му пукал во ногата од огнено оружје пред зграда на Нов Београд.

Тој неодамна во емисијата “Сценирање“ на ТВ Курир открил што се случило тогаш.

“На тоа гледам како лоша работа. Најважна вест беше зошто сум упукан. Тоа беше ударна вест. Необично беше што сум јас ранет. Сешто се зборуваше. Да беше нешто сериозно, ќе бев убиен, а не ранет. Полицијата не го најде сторителот, се случи јас да не реагирам како што се реагира.

Затекнав човек кој ми го краде автомобилот. Тргнав кон колата. Го прашав што прави и извади пиштол. Тогаш настана реакција која не е вобичаена. Тргнав да му го земам пиштолот, испука случајно. Почна да бега а јас почнав да го бркам“ раскажал Лукас и додал:

“Можеше да направи инвалид од мене или да ме погоди во артерија. Ме болеше, но кога куршумот ме погоди, не го почуствував“, рекол Лукас.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...