6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ХАОС ВО КЛАДИЛНИЦА ВО АЕРОДРОМ – летале тупаници

Во текот на вчерашниот ден, во 14: 45 часот во СВР Скопје, Д.Т.(36) од Скопје пријавил дека во спортска обложувалница на подрачјето на Аеродром дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу пријавителот и К.Ж.(24) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести