18 C
Skopje
среда, април 21, 2021
spot_img

ФИЛИПЧЕ: Над 85% од починатите од коронавирус ИМАЛЕ ХРОНИЧНИ БОЛЕСТИ

Министерот за здравство Венко Филипче истакна дека огромен број од починатите од Ковид-19 имале други хронични болести.

Огромен процент од пациентите имале тешка форма на некоја друга хронична болест, над 85% се со коморбидитети. Голем дел многу доцна доаѓаат во болница, рече Филипче.

Филипче посочи дека полицискиот час не е решение.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести