Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нов проблем за Куман пред дуелот со Јувентус

Барселона на гостувањето кај Јувентус во мечот од второто коло во Лигата на шампионите ќе биде Фелипе Кутињо, објави каталонскиот гигант.

Бразилскиот фудбалер го повреди коленото на дуелот против Реал Мадрид, засега не е познато колку време ќе биде надвор од терените.

Кутињо летоска се врати во таборот на каталонскиот гигант од Баерн Минхен, каде беше на позајмица. Оваа сезона даде два гола на шест натпревари.

Дуелот меѓу Јувентус и Барселона се игра во среда.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...