Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нов проблем за Зидан: Начо еден месец во „аут“

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Хозе Игнасио Начо околу еден месец ќе остане надвор од терените поради повреда здобиена на „Ел Класико“ пресметката со Барселона.

Фудбалерот ќе пропушти два натпревари за Реал во Лигата на шампионите (со Борусија Менхенгладбах и Интер), како и два натпревари во Ла Лига (со Хуеска и Валенсија). Начо е предвидено да се врати на тренинг на време дури за мечот со Виљареал на 21 ноември.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...

Забава

Тиквата е зеленчук кој е богат со хранливи материи кои го зајакнуваат организмот и затоа треба почесто да ја има на нашата трпеза. Ја одржува...