Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Бикот ќе добие добра понуда за работа, Шкорпијата да води сметка за финансиите

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за бизнис. Соберете ги сите потребни информации.

ЉУБОВ: Според личноста која ви се допаѓа би требало да покажете поголема иницијатива. Доколку сте во брак ќе бидете подготвени на секаков вид на компромис.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете понуда на работното место која би можела да ви донесе повеќе пари и напредок во кариерата.

ЉУБОВ: Некоја Водолија ќе се обиде да ви покаже колку и значите. Вие повеќе ќе сакате времето да го поминувате со семејството и пријателите.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Потребно е малку повеќе да се залагате за работата. Некако ја запоставувате во последно време, тоа може да ви донесе конфликти.

ЉУБОВ: Партнерот повеќе се интересира за вашиот бизнис успех отколку за романтичните моменти во пар. Искрено разговарајте со него.

ЗДРАВЈЕ: Можни се болки во мускулите.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Некои помлади соработници можат да ви бидат од голема корист, особено доколку работите во медиуми или сте вклучени во некоја тимска работа.

ЉУБОВ: Слободните ќе имаат интересни шанси оваа недела. Оние во брак или врска целото слободно време ќе сакаат да го поминат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствате.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Очекувате одговор во врска со деловната понуда кој сте му ја дале на некој Бик или некој кој се занимава со трговија. Во текот на оваа недела вашата креативност ќе дојде до израз.

ЉУБОВ: Ако сте слободни ќе запознаете личност која не е премногу подготвена да се ангажира во љубовта, а тоа ќе ве разочара. Оние во врска ќе смислат убаво изненадување за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од вируси.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Сте поставиле превисоки цели, а немате ниту доволно време ниту енергија за да ги остварите. Обидете се да ја избегнете расправијата со некоја Шкорпија.

ЉУБОВ: Доста добро ја поднесувате ситуацијата во приватниот живот која не ви одговара, а совет е за своите проблеми на никого да не му зборувате.

ЗДРАВЈЕ: Слободното време искористете го за одмор.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Ќе добиете деловни понуди кои на прв поглед изгледаат одлично, но сепак разгледајте ги условите и размислете уште еднаш.

ЉУБОВ: Со упорноста и шармот ќе го постигнете она што го сакате. Оваа недела само ситни проблеми ќе ве измачуваат, бидете релаксирани.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Можен е пад на концентрацијата, затоа внимавајте да не потпишете некој документ што не треба да го потпишете. Поведете малку повеќе сметка за финансиите.

ЉУБОВ: Личноста која сте ја запознале на некое кратко патување едвај чека повторно да ве види, вие не сте ни свесни за тоа. Доколку сте во брак или врска тоа може да ви создаде големи проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Исцрпени сте и уморни. Спијте и одмарајте повеќе.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Би било добро што поскоро да донесете одлука во врска со новата работа со странци или да ги завршите започнатите проекти, особено ако веќе подогло време ви стојат незавршени.

ЉУБОВ: Слободните ќе имаат шанси кај некој во знакот на Риби, оние во врска или брак ќе мораат целосно да му се посветат на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Некој хроничен проблем кој го имате повторно ќе се активира.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Некој од пријателите ќе ви понуди да започнете заеднички бизнис. Еден Јарец ќе биде многу упорен, бидејќи ве смета за лице од доверба.

ЉУБОВ: Доколку ви се допаѓа некој кој е далеку, врската може да биде многу комплицирана. Не би требало да избрзувате со одлуките на приватен план.

ЗДРАВЈЕ: Зајакнете го имунитетот.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Очекувате некаков подарок, позајмица или зголемување. Оваа недела е поволна за тоа.

ЉУБОВ: Доколку сте во врска со личност родена во земјен знак (Бик, Девица, Јарец) можна е сериозна кавга.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Доколку не сте подготвени за нов свеж почеток, продолжете со работата по старо, без големи очекувања.

ЉУБОВ: Доколку сте се искарале со партнерот, време е да ја спуштите топката и да се смирите. Не водете инает без потреба.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...