13 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

КИЧЕЕЦ СЕ ПРИЈАВИЛ ВО СТРУШКИОТ ЗАТВОР

Зоран Милески Кичеец утрово се пријавил во Казнено поправниот дом (КПД) во Струга за отслужување на правосилната затворска казна од три години на која е осуден во случајот „Рекет“.

Од Управата за извршување санкции ова го потврдија за „360 степени“, односно дека во моментов се врши прием на осудениот во приемното одделение.

Пред десетина дена Кичеец доби упатен акт од Основниот суд во Охрид.  Претходно тој околу 8 месеци беше во притвор, период кој влегува во пресметувањето на казната.

На 15 јули 2019 заедно со Бојан Јовановски – Боки 13, беше уапсен како осомничен во истрагата за „Рекет“

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести