Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Вујин: ПСЖ е под притисок, Вардар покажа дека може и против силни тимови

Вардар по три одиграни натпревари во Лигата на шампионите освои три бода, два против Фленсбург и еден против Порто. Избраниците на Стевче Алушовски се пред нов тест, иако ПСЖ е далеку од нивото, сепак е голем фаворит.

Но, атмосферата во таборот на македонскиот тим е одлична, Марко Вујин е среќен што тој и неговите момци покажаа дека можат да победуваат и против силни тимови, а во Париз ветуваат голема борба.

„Очекуваме да продолжиме да играме во ист ритам како на последните два натпревари. Покажавме дека изгледаме многу подобро и дека играме далеку подобар ракомет и тоа со вистински противници, и дека имаме шанси да ги победиме. Во оваа атмосфера заминуваме за Париз, се надеваме дека ќе се вратиме со позитивен исход, тие се под притсок загубија три од четири мечеви, сигурно тоа не го очекуваа, имаат повредени играчи. Очекувам голема борба, одиме на победа како на секој меч. Вардар мора да оди на секој меч на победа, ќе видиме дали тоа ќе биде доволно. Мислам дека сме подготвени, добро работевме, едвај го чекаме мечот“, изјави Вујин.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...