Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

БУШ ИЛИ ТРАМП: Бајден се збуни кој му е противкандидат на изборите (ВИДЕО)

Кандидатот за претседател на САД, Џо Бајден, во текот на вчерашниот ден говореше на онлјан настан за собирање средства за кампањата,

Бајден одговараше на прашања на модераторот, Џорџ Лопез и аналитичарот на Си-Ен-Ен, Ана Наваро, кога рече дека ако не победи САД ќе имаат уште четири години со Џорџ.

– Според мое мислење, ние ќе гласаме буквално за карактерот на земјата. Каква држава ќе бидеме? Уште четири години Џорџ … Ова … …Џорџ, ќе се најдеме во позиција дека, ако биде избран Трамп, ќе бидеме во поинаков свет, рече тој.

Тој исто така ги нарече изборите со најголеми последици по долго време.

Инаку, Џорџ В. Буш беше претседател на САД до 2008 година. Потоа, се кандидираше Барак Обама, чиј потпретседател беше Џо Бајден. Буш тогаш не се кандидираше затоа што веќе отслужи два мандати.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...