Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Адел се преполови, за прв пат пред камерите откако го смени изгледот (ВИДЕО)

Славната пејачка за првпат се појави пред камери откако драстично си го промени изгледот.

Адел беше водителка на „Saturday Night Live“, а во воведниот монолог се пошегува за тоа колку има ослабено.

Знам дека изгледам навистина поразлично од последниот пат кога ме видовте. Но, поради рестрикциите со Ковид и ограничувањата за патување, морав да патувам со лесен багаж и донесов само половина од себе. А ова е половината која ја избрав, рече таа.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...