Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Авиокомпанија пронајде нов начин на заработка – ВО ПРВАТА НЕДЕЛА ЗАРАБОТИ 20.000 ЕВРА !!!

Корона криза негативно влијаеше на авиокомпаниите ширум светот, па не е исклучок и финскиот „Финер“, кој сега најде нов начин за заработка на пари.

Компанијата започна со продажба на оброци од бизнис класа – во супермаркет.

На овој начин, тие можат да ги зголемат профитите до одреден степен, додека летовите се преполовени или суспендирани, а патниците ја сакаат атмосферата од авионот. Иако многу компании првично започнаа да „летаат бесцелно“, што сè уште е тренд во разни земји, тие сфатија дека толку непотребно ја загадуваат животната средина.

Како што рече готвачот, Марика Ниминен, во „Финер“ има вишок, а веќе имало отпуштања, па тие бараат иновативни начини за заработка.

Минатата недела беше соопштено дека финската национална авиокомпанија ќе укине дури 700 работни места до март следната година.

Како што рече готвачот, Марика Ниминен, во „Финер“ има вишок, а веќе имало отпуштања, па тие бараат иновативни начини за заработка.

Минатата недела беше соопштено дека финската национална авиокомпанија ќе укине дури 700 работни места до март следната година.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...