Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сестрата на Серхио Рамос го исполни ветувањето! (ВИДЕО)

Мириам Рамос, сестрата на Серхио Рамос пред Ел Класико вети дека ќе направи ншто “лудо“ ако нејзиниот брат постигне гол на мечот со Барселона, но и дека ако Реал Мадрид воедно победи. И двата услови се исполнија, Рамос даде гол од пенал а “кралевите“ ја победија барса со 3:1, па така Мириам мораше да го исполни своето ветување.

А еве што направи таа по завршување на Ел Класико…

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...