Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Роналдињо објави дека е позитивен на КОВИД-19

Еден од најдобрите поранешни светски фудбалери Роналдињо е позитивен на новиот коронавирус КОВИД-19. Тоа го објави самиот фудбалер и дека тестот го направил во Бело Хоризонте. Тој е во добра состојба и моментално е во самоизолација.

„Дојдов во Бело Хоризонте вчера и направив тест за КОВИД-19 и тој беше позитивен. Добро сум, засега немам симптоми. Ве гушкам сите и брз помин“, изјави некогашниот светски фудбалски ас.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...