Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

МекГрегор го пофали Хабиб!

По триумфот на Хабиб Нурмагомедов, синоќа против Џастин Гејџи, со што ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ, со порака на Твитер се јави и Конор МекГрегор, најголемиот ривал на Дагестанецот во неговата кариера.

Ирецот е навикнат да дава скандалозни ијзави, но сега се чини дека конечно кажа нешто што треба да го каже во вистински момент.

Одличен настап на Хабиб. Јас ќе продолжам и натаму. Респект и сочувство за твојот татко до тебе и твоето семејство. Искрено, семејството МекГрегор“, напиша Конор.

Да кажеме и тоа дека победата Хабиб најави дека се повлекува во пензија и дека без неговиот татко кој неодамна почина, а му беше и тренер, нема намера веќе да се бори.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...