МЕДИА.МК ЕКСКЛУЗИВНО ДОЗНАВА: НАД 100 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА ЗАПЛЕНЕТИ ВО ОХРИД

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите информации уапсен е турски државјанин кој со возило Цитроен требало дрогата да ја транспортира до друга локација. Последниве два месеци се случува постојано апсење на дилери и заплени на дрога од … Продолжи со читање МЕДИА.МК ЕКСКЛУЗИВНО ДОЗНАВА: НАД 100 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА ЗАПЛЕНЕТИ ВО ОХРИД