Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МЕДИА.МК ЕКСКЛУЗИВНО ДОЗНАВА: НАД 100 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА ЗАПЛЕНЕТИ ВО ОХРИД

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите информации уапсен е турски државјанин кој со возило Цитроен требало дрогата да ја транспортира до друга локација.

Последниве два месеци се случува постојано апсење на дилери и заплени на дрога од полицијата, која според нашиот извор е во сериозна пресметка со нарко дилерите.

Повеќе информации очекуваме од МВР

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...