Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ: МВР АПСИ И ВО СКОПЈЕ

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска со заплената на 100 кила марихуана во Охрид.

Дознаваме дека Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР заплени 114 пакети високо квалитетна марихуана спремна за продажба.

Лицето во Охрид е приведено при примопредавањето на дрогата. Се работи за криминална група од Македонија, Албанија и Турција. Оваа група подолг период била предмет на оперативна обработка.

Медиа.мк ексклузивно објави и за акцијата во Охрид

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...