Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

“Борат” му направи проблем на Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп не избира зборови за Саша Барон Коен откако неговиот нов филм „Борат 2“ ја доведе Белата куќа во непријатна ситуација.

Имено, како што може да се види на еден дел од филмот, актерката Марија Бакалова наводно успеала да влезе во Белата куќа без соодветни безбедносни проверки и без тест за коронавирус. Може да се види како Бакалова влезе во Белата куќа минатиот месец, неколку чекори од Овалната соба.

“Трамп е многу внимателен за тоа кого ќе пушти во Белата куќа. Не беше потребен тест за ковид !”, Напиша Коен на Твитер

Од друга страна, адвокатот на Трамп Руди Џулијани се брани со денови откако се виде како тој ја држи раката во панталоните додека покрај него е Марија, која во филмот ја игра 15-годишната ќерка на Борат.

“Тој не е смешен за мене. За мене, тој е лигав”, им рече Трамп на новинарите во петокот за Коен во неговиот приватен авион Ер форс еден.

Коен е познат по тоа што се маскирал во разни улоги во обидите да ги посрамоти познатите лица пред камерата. Тој и Трамп се познаваат уште од средината на 2000-тите, кога Коен, глумејќи Али Џи, се обиде да го намести во време кога Трамп бече само бизнисмен, но Трамп брзо сфатил што се случува.

“Тој се обиде да ме измами пред неколку години. Јас бев единствениот кој рече:” Никако. Ова е лажно “. Не знам ништо за него освен тоа што се обиде да ме измами “, рече Трамп.

Бакалова беше во Белата куќа во три наврати, а во една прилика се ракуваше со синот на Трамп, Дон Jуниор. Со оглед на тоа што таа даде и интервју во Белата куќа, медиумите се прашуваат како воопшто успеала да се најде таму. Кадрите од тоа интервју на крајот не завршија во филмот.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...