Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ајнтрахт на „Твитер“ ја исмејуваше Барселона

Поразот на Барселона од Реал Мадрид (1-3) во првото „Ел Класико“ оваа сезона беше главна причина за да Ајнтрахт фати сеир на сметка на каталонскиот гигант.

Германскиот тим се огласи на својот „Твитер“ профил.

„Изгубивме од европскиот првак помалку голови разлика отколку што Барселона загуби“, напишаа.

Ајнтрахт беше поразен со 5-0 од Баерн Минхен во Бундес-лигата, додека претходно во Лигата на шампиони минатата сезона во финалето Барса од истиот противник беше совладана со 8-2.Сепак брзо сфатија дека нема смисла да се шалат на сметка на Барселона, па објавија друг „Твит“.

„Само не дозволувајте да бидеме оптимисти. Барселона и натаму е добра…“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...