3.8 C
Skopje
петок, декември 8, 2023

АЛСАТ: Истрагата за финансирањето на портали од страна на ВМРО ДПМНЕ тапка во место

Полицицијата се уште ги истражува фирмите за кои Обвинителството за организиран криминал има сомнеж дека наменски отвориле веб портали пред изборите на 15 јули годинава. Еден месец откако истрагата беше и официјално соопштена во јавноста, МВР и натаму собира докази зошто компаниите отвориле интернет портали, без импресум, без седиште на сајтот како и без ценовник за платено политичко рекламирање. Сомнежот на полицијата е дека партии се рекламирале на портали кои биле со многу мала посетеност.

Повеќе на Алсат

За потсетување медиа.мк прва објави за скандалот со изборното рекламирање.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img