Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП: Ниту Иран, ниту Русија ја сака мојата победа на изборите

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека Русија и Иран не сакаат тој повтроно да биде избран на ноемвриските избори, но и ќе бидат меѓу првите повици во случај на победа, и спрема негово мислење, ќе биде токму од – Техеран.

“Ако победиме на изборите…, еден од првите повици ќе биде од Иран со предлог да се склучи договор“, рекол Трамп на новинарите во Белата куќа. 

Тој и порано зборувал за тоа дека ако победи на изборите, многу брзо ќе се склучи договор со Техеран.

“Тие (Иранците) не ја сакаат мојата победа, Ни Русија не ја сака мојата победа, тоа е она единствено кај тие две земји, тие не сакаат јас да победам“, рекол Трамп.

Претседателските избори ќе се одржат на 3 декември, а ставот на Русија во повеќе наврати со врска со тоа е дека Москва ќе соработува со претседател кој ќе биде избран.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...