Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Печеле Ракија – запалиле цела зграда, има и повредени

Денес избувнал пожар на покривот на економска зграда во Вртлиновац кај Вараждин, соопшти хрватската полиција.

Како што било утврдено, пожарот бил предизвикан од отворен пламен што се ширел од котелот за печење ракија, кој останал без надзор.

Огнот се проширил на дрвениот таван и покривот. Пожарникарите излегле на местото на настанот, а 73-годишен маж бил повреден за време на гаснењето на пожарот и му беше укажана лекарска помош во Општата болница Вараждин.

Висината на материјалната штета се проценува на неколку илјади евра.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...