Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕМИРИ И ХАОС НА УЛИЦИТЕ ВО НЕАПОЛ!!! (ВИДЕО)

Преку 2000 луѓе излегоа на улиците во италијанскиот град Неапол на протести против карантин и рестриктивни мерки кои се воведени во овој регион поради пандемијата од корона вирусот.

Со пароли и извикување “Сакаме слобода” пред зградата на регионалната влада дојде и до големи судири со полицијата, по брзата интервенција на полицијата дојде до разбивање на масата демостранти со помош на топовски удари и солзавец.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...