Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Во последните 24 часа ,404 нови случаи на ковид-19, 14 лица починати !!

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во:

– Скопје 172

– Куманово 15

– Дебар 4

– Штип 8

– Прилеп 25

– Тетово 41

– Струга 4

– Велес 6

– Битола 4

– Охрид 11

– Кавадарци 5

– Гостивар 20

– Гевгелија 9

– Струмица 29

– Крива Паланка 2

– Кочани 18

– Пробиштип 3

– Берово 6

– Виница 2

– Делчево 4

– Свети Николе 2

– Кичево 3

– Ресен 2

– Неготино 9

Починати се 14 лица, пациенти од Прилеп (77г), Куманово (76 и 66г), Крива Паланка (65г), Скопје (80г), Гевгелија (51г), Кочани (83г), Струга (66г), Битола (68г), Ресен (52 и 83г), Виница (67г), Берово (67г), Тетово (59г). Сите пациенти се починати во болнички услови

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...