Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Авионот на Сити поради проблеми принудно слетал

Екипата на Манчестер Сити, денеска го игра дуелот со Вест Хем на отварањето на Премиер лигашката програма од 13:30 часот но експедицијата на „Ѓраѓаните“ вчера имала непријатна ситуација откако авионот со кој летале морал принудно да биде спуштен на земја поради механички проблеми.

Иако се било во ред со авионот при полетувањето сепак, за време на летот, авионот пројавил проблеми со кочниците и морало да слета 33 километри подалеку од предвидената дестинација. Сепак, целиот екипаж е во ред, јавија веднаш Англиските медиуми, и Манчестер сити денеска без проблеми ќе настапи на дуелот против Вест Хeм.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...