Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПОБЕДНИК НА ВТОРАТА ДЕБАТА Е МЕЛАНИЈА – Првата дама блескаше на сцената (ФОТО)

Првата дама на САД Меланија Трамп е родена во 1970 година во градот Севница во Словенија. Нејзиниот татко бил сопственик на галерија со автомобили и мотоцикли и член на Словенечката комунистичка партија, а нејзината мајка дизајнер на детска облека. Меланија има сестра Инес и полубрат.

Својата манекенска кариера ја започна на 16 години, а веќе на 18 години го потпиша својот прв договор со агенција за моделирање во Милано.

Студирала дизајн и архитектура на Универзитетот во Љубљана, а потоа станала позаинтересирана за модата. Таа зборува дури пет јазици: словенечки, српски, француски, германски и англиски. Покрај нејзината манекенска кариера, таа дизајнираше неколку свои креации, а потоа и колекција на накит и производи за нега на кожата. Од почетокот на нејзината кариера, таа беше на насловните страници на бројни модни списанија.

Доналд и Меланија Трамп започнаа врска во 1998 година, а се венчаа во 2005 година. Една година по бракот, таа доби американско државјанство, а во март 2006 година се роди нивниот син Барон.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...