Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЗАМРЗНАЛА ОД НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ – Пред врата стоело момче со бебе завиткано во ќебе

Џесика Пенџоер од Аризона изјави дека на нејзината врата тропнало петгодишно момче, нејзиниот сосед по име Салваторе. Во раката ја држел двемесечна сестра завиткана во ќебиња.

– Мајка ми почина под туш. Можете ли да се грижите за нас? – било прашањето на момчето.

Џесика била шокирана.

Нивната мајка Кејтлин се онесвестила додека се бањала. Салваторе ја нашол така и, мислејќи дека е мртва, отишол да побара помош. Нормално, нејзината сосетка веднаш повикала брза помош, а целата приказна добила среќен епилог затоа што лекарите успеале да ја вратат во живот.

– Стоеше на прагот и држеше, како што мислев на почетокот, кукла. Бев надвор од умот – вели Џесика.

Од друга страна, Кејтлин вели дека нејзиниот син и го спасил животот, што е точно. Затоа што ако не отидел кај сосетката,  тешко дека таа би преживеала.

Малиот Салваторе сега, како и неговата мајка, се опоравува од траумата.

– Секој ден е нов предизвик за нас. Салваторе е постојано загрижен, постојано ме прашува дали сум добро и дали ќе умрам – вели оваа мајка

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...