Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШОКАНТНО ВИДЕО: Утринава нападнат професор по физичко од зад грб

Во кругот на Средното техничко училиште во Бор утринава засега неидентификуван напаѓач со предмет од зад грб го удрил 58-годишниот професор по физичко Драган М., кој по нападот за помош се обратил во Итната помош. 

„Полицијата работи на расветлување на настанот и трага по извршителот, а за настанот е известено и надлежното обвинителство“, рекла портпаролката на полициската управа Драгана Петровиќ за Танјуг. 

Инаку, во видеото од надзорните камери на училиштето се гледа дека професорот се качува по скалите кон училишната врата, а маскирана личност му доаѓа од зад грб и го удира. 

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...