Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СО СОБЛЕКУВАЊЕ ЗАРАБОТУВАМ 15 ПЛАТИ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ – Хрватката Јосипа брутално искрена (ФОТО)

Јосипа Каримовиќ (25) од Винковци во Хрватска е меѓу најуспешните девојки на социјалната мрежа за возрасни OnlyFans, каде се соблекува и заработува пари од жешки фотографии и видеа.

За прв пат пошироката јавност ја дозна во 2018 година за време на шоуто „Женим сина“, а истата година беше и учесник во „Парови“.

– Профилот го отворив пред година и пол по барање на блиски луѓе. На крајот, се покажа како добра работа за мене затоа што сакам да правам провокативни фотографии. Се обидувам да им дадам разновидна содржина на моите обожаватели. Овој месец, без лажна скромност, заработив 15 просечни хрватски плати. Можеби дури и малку повеќе, но не би навлегувала во детали – рече Јосипа и додаде дека тоа го заслужува со оглед на напорот.

Јосипа досега извршила многу естетски процедури врз себе, но тоа не го крие.

– Ги поправив носот, градите, јаготките, усните и задникот, признала старлетата.

Неодамна ријалити ѕвездата зборуваше за најтешкиот период од нејзиниот живот.

– Некои работи им се случија на моите родители во мојот живот и навистина немавме пари. Одев во средно училиште и патував секое утро, секогаш добивав нешто малку за училиште, само доволно за да не бидам гладна. Се сеќавам на еден период, сите имаа најнови мобилни телефони, а јас имав стар на преклопување и се чувствував ужасно, вели таа

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...