Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СЕДУМ ПОЧИНАТИ И 272 ЗАРАЗЕНИ !!! Врие во Скопје!!

Министерството за здравство информира дека во Скопје во последните 24 часа се регистрирани 272 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 71.

Битката со вирусот ја загубија дури седум пациенти од Скопје (63, 78, 70, 73, 70, 71 и 64г).

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува 10762, од кои активни се 3174.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 151

• Гази Баба – 379

• Аеродром – 631

• Карпош – 511

• Центар – 484

• Кисела Вода – 366

• Ѓорче Петров – 255

• Бутел – 127

• Шуто Оризари – 19

• Студеничани – 6

• Сарај – 21

• Арачиново – 10

• Илинден – 51

• Сопиште – 26

• Чучер Сандево – 12

• Петровец –20

• Зелениково – 8

• Странец – 16

• Нераспределен- 81

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...