Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СВЕШТЕНИК ТЕРАЛ ДЕВОЈКИ НА ПР*СТИТУЦИЈА и сам спиел со нив – Судот во Италија го осуди на 7 години

Италијански свештеник кој поттикнувал на проституција денес е осуден на седум години затвор, јави АНСА. Отец Џовани Усаи, основач на центар за рехабилитација во малото гратче Арбореа на Сардинија, е осуден и за сексуално насилство.

Судот проценил дека свештеникот им дозволувал на девојки од Нигерија да се проституираат, наместо да ги чува. Тој е прогласен и за виновен затоа што имал секс со нив.

Девојчињата биле гости на заедницата која првично била создадена за да им помогне на проститутките да го променат својот животен стил, но и да им помагаат на зависниците од разни супстанции.

 Усаи рече дека ќе се жали на пресудата, бидејќи пред судот тврдел дека е невин, пишува Танјуг.

АНСА додава дека обвинителството вели дека тој знаел дека жени и млади жени од Нигерија се проституираат, а исто така профитирал и од нивните сексуални услуги.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...