Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Последна дебата: Tрамп против Бајден !

Вечерва во Вашингтон ќе се оддржи последната дебата помеѓу двајцата кандитати за претседател на САД, Доналд Трамп и Џо Бајден.
Последните 90 минути за соочување меѓу двајцата кандидати за овој изборен циклус. На ова дебата независната комисија за дебати ќе го примени и новото правило со кое ќе го исклучат микрофонот на секој кандидат додека збори противникот , а ќе се дебатира на 6 теми.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...