Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Поради новите мерки: ПСЖ и Вардар мора да завршат пред полицискиот час

И Париз е еден од оние градови во кои мерките во битката со пандемијата коронавирус се засилени. Француската влада воведе полициски час, па по Металург, кој одигра два часа порано со Тулуз, сега и Вардар 1961 доби известување за промена на терминот со ПСЖ.

Поради полицискиот час наместо во 20:45 часот, двата тима ќе се сретнат во 18:45 часот и ќе имаат доволно време да завршат пред 21 часот.

Ова е меч од 6. коло во Лигата на шампионите, македонскиот тим денеска на домашен терен го пречекува Порто.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...