Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

(Видео) Бркотница за време на полициски час: Млади Словенци помислија дека се мангупи

На социјалните мрежи се појави видео од блиска средба меѓу група млади луѓе и полицијата во Словенија, кои дојдоа да го прекинат дружењето за време на полицискиот час.

Според авторот на видеото, тоа е создадено во селото Фужине, а кога виделе како им приоѓа полицијата, младите трчаа во групи кон полицискиот автомобил. Полицајците дадоа гас и избегаа.

Сепак, по околу 15 минути, полицијата се врати со осум автомобили и пет комбиња.

Што се случи понатаму, можеме само да претпоставиме.

Словенија забележува ЦРНИ рекорди. И покрај полицискиот час, беа потврдени повеќе од 1.600 случаи на корона во текот на изминатиот ден.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...