Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

АПОКАЛИПТИЧНИ ПРИЗОРИ ОД ГРЦИЈА: Улиците покриени со снег, мртви птици, уништени овоштарници, маслинови дрва… (фото)

Силно невреме пропратено со дожд и град го погодил Крит и јужниотдел на Грција, а сликите кои се вртат на интернет прикажуваат улици покриени со снег и мраз како да е сред зима.

Меѓу фотографиите тажен е призорот на птици кои страдале од невремето.

Градот уништил и многу овоштарници и маслинови дрва.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...