10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

325 ЗАРАЗЕНИ И 3 ПОЧИНАТИ ВО СКОПЈЕ – Еве ја состојбата во скопските општини

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје се регистрирани 325 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 89.

Починати во Скопје тројца пациенти од Скопје  на возраст од 52, 73 и 85 години.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје  од почетокот на епидемијата изнесува  10493 од кои активни се 2983

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 134

• Гази Баба – 353

• Аеродром – 592

• Карпош – 479

• Центар – 476

• Кисела Вода – 332

• Ѓорче Петров – 240

• Бутел – 122

• Шуто Оризари – 17

• Студеничани – 6

• Сарај – 23

• Арачиново – 9

• Илинден – 49

• Сопиште – 25

• Чучер Сандево – 11

• Петровец –20

• Зелениково – 9

• Странец – 14

• Нераспределен- 72

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести