Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Чизмите во кои Џулија Робертс го заведе Ричард Гир на аукција: Почетната цена колку учество за стан

Годишната аукција на Prop Store, куќата која продава препознатливи предмети од филмови и ТВ-серии овој пат ќе ги вклучи славните чизми од „Убава жена“, „Матрикс 2“, „Војна на ѕвездите: Одмаздата на Сит“, „Бетмен“, „Осмиот патник“, „Лавиринт“…

Аукцијата ќе биде одржана на 1 и 2 декември, а онлајн регистрацијата и лицитацијата може да се испрати до 29 октомври. Во понудата е комплетното одело на Кијану Ривс како Неа во „Матрикс 2“ од 2003 година, чија вредност се проценува меѓу 52 и 78 илјади долари. Тука е и механичката глава на вонземјанин со специјални ефекти од НФ хорор „Осмиот патник“ од 1979. 

Чизмите со висока потпетица, кои Џулија Робертс ги носеше во филмот „Убава жена“ од 1990, исто така, се на уакција и тоа по цена меѓу 13 и 19 илјади долари. 

Освен тоа во понудата се и кристалната топка, потпишани фотографии и карти за журката од „Лавиринт“ (1986) во кој играше Дејвид Боуви. 

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...