6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

На даден знак, наместо да го запре возилото, УДРИЛ ВО ПОЛИЦАЕЦОТ

На 20.10.2020 во 20:30 часот во Скопје на ул.„Ѓорче Петров“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(26) од с.Кондово, не застанало на даден знак и со возилото удрило полициски службеник, кој преземал службени дејства.

По преземени мерки од полициски службеници А.А. бил пронајден.

Според пријавеното, потоа повеќе лица физички нападнале полициски службеници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести